FAQ

Jakim sprzętem fotografujesz?

Od początku swojej kariery pracuję na sprzęcie firmy Canon. Podczas zlecenia mam przy sobie dwa aparaty. Trzeci aparat zawsze leży w torbie jako backup.

Jaki jest czas oczekiwania na zdjęcia?

Czas oczekiwania wynosi do 2 miesięcy od ostatniej części zlecenia. Jeśli wybraliście pakiet z sesją ślubną w innym dniu, wówczas czas jest liczony od chwili jej wykonania.

Jaki jest Twój obszar działania?

Mieszkam w Poznaniu. Jednak mój obszar działania nie ogranicza się wyłącznie do tego miasta. Wykonuję zlecenia na terenie całego kraju. Dojazd w najdalsze zakątki Polski nie stanowi problemu.

Ile otrzymamy zdjęć?

Ilość zdjęć uzależniona jest od wyboru pakietu ślubnego. W każdym z nich jest określona minimalna wartość, poniżej której nie mogę zejść. Z doświadczenia jednak wiem, że zazwyczaj zdjęć jest znacznie więcej.

Czy wykonujsz sesje narzeczeńskie?

Oczywiście. Na Wasze życzenie wykonam taką sesję.

Jak długo będzie dostępna galeria online?

Galeria będzie dostępna przez rok od dnia jej publikacji. W dniu przekazania zdjęć otrzymacie link oraz indywidualne hasło dostępu. Zdjęcia można dowolnie pobierać na dysk i udostępniać rodzinie i znajomym.

Kto wybiera zdjęcia do albumu?

Biorę odpowiedzialność za swoją pracę od początku do końca. Dlatego zdjęcia wybieram sam. Oczywiście przed wydrukiem albumu otrzymacie projekt do akceptacji. Wówczas będziecie mogli zgłosić swoje poprawki i zmiany.

Nasz album ma za mało stron.

Nie ma problemu. Każdy album można powiększyć o kolejne rozkładówki. Po otrzymaniu projektu do akceptacji wystarczy, że poinformujecie mnie o chęci zwiększenia stron. Koszt: 15 zł za rozkładówkę.

Czy istnieje możliwość otrzymania RAWów?

Każde zdjęcie jest starannie przeze mnie wybierane i poddawane obróbce. Stąd nie przekazuję surowych plików RAW. W przypadku dużych wydruków istnieje możliwość otrzymania wybranych plików w formacie TIFF.

Czy posiadasz zezwolenie na fotografowanie w kościele?

Tak. Przeszedłem kurs kościelny dla fotografów i operatorów video. Po jego zakończeniu otrzymałem stosowne zaświadczenie.

Czy wykonujesz mniejsze albumu?

Tak. Takie albumy są w formacie 20x20 cm. Jest to mniejsza kopia Waszego albumu, która idealnie sprawdzi się jako prezent np. dla rodziców.

Kto wybiera miejsce na sesję ślubną?

Miejsce sesji wybieramy wspólnie. Staram się dobierać je na podstawie Waszych upodobań. Gdybyście jednak mieli swoje wymarzone miejsca, to oczywiście jestem otwarty na propozycje.

W jaki sposób otrzymamy zdjęcia?

Wszystkie zdjęcia otrzymacie na pendrivie w pełnej rozdzielczości. Dodatkowo przekażę Wam 50 odbitek w formacie 15x23 cm. Wszystko będzie opakowane w spersonalizowe pudełko.

Na czym polega mini sesja w dniu ślubu?

Mini sesja wykonywana jest w dniu ślubu po ceremonii kościelnej/cywilnej. Miejsce dobierane jest indywidualnie. Może to być po drodze na salę weselną lub w trakcie wesela. Czas trwania to ok 20-30 min.

Czy kręcisz filmy?

W dniu ślubu w pełni koncentruję na zdjęciach. Dlatego nie zajmuję się kręceniem filmów. To zadanie najlepiej powierzcie profesjonalistom.

Zdecydowaliśmy się na Ciebie. Co dalej?

Super. Kolejnym krokiem jest omówienie szczegółów i podpisanie umowy. Możemy to zrobić podczas spotkania lub zdalnie. Wybór pozostawiam Wam.

Zdarzenia losowe.

Zdarzeń losowych nigdy nie da się przewidzieć i zwykle pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego gdybym z jakiegoś powodu nie był w stanie pojawić się u Was w dniu ślubu, wówczas wysyłam zaprzyjaźnionego fotografa, który wykona za mnie zlecenie.

Ile wynosi zaliczka?

Zaliczka wynosi 20% wartości umowy. Płacicie ją w dniu podpisania umowy lub przelew na wskazane konto.

Płatność.

Oprócz zaliczki nie pobieram wcześniej innych opłat. Za wykonaną pracę płacicie dopiero na samym końcu po przekazaniu zdjęć.

Czy współpracujesz z kamerzystami?

Jak najbardziej. Nie mam przeciwskazań, aby w trakcie Waszego dnia zaślubin pojawiła się ekipa filmowa. Jeśli nie zdecydowaliście się jeszcze na kogoś, to służę radą w doborze kamerzysty.

Pytania dodatkowe

Jeśli nie znaleźliście odpowiedzi na Wasze pytania, to zapraszam do kontaktu. Chętnie na nie odpowiem.


Copyright JakubZajac.pl - Fotograf ślubny Poznań